Edirne Kültürel Gezisi

Selimiye Camii

Selimiye Camii, Edirne'de bulunan, Osmanlı padişahı II. Selim'in Mimar Sinan'a yaptırdığı camidir. Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" dediği Selimiye Camii gerek Mimar Sinan'ın gerek Osmanlı mimarisinin en önemli yapıtlarından biridir.Edirne kültürel gezimizin ilk durağı Selimiye Camii oldu.Proje kapsamında ki gençlerimizin caminin mimari yapısından oldukça etkilendiler.Kültürel anlamda çok beslendikleri dakikalar yaşadılar.

Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi

"Sultan II. Bayezıd Külliyesi Sağlık Müzesi", "Edirne Sağlık Müzesi", Edirne'de, İkinci Beyazıt Külliyesi'nin Darüşşifa ve Tıp medresesi yapıları içinde hizmet veren, Trakya Üniversitesi bünyesindeki müze.Döneminde oldukça önemli olan Tıp Medresesi ve günümüzde kültürel anlamda çok değerli olan Sağlık Müzesi, proje kapsamında ki gençlerimizin o dönemde sağlık alanında ki yöntemlerini gördüğü bir gezi oldu.

Selimiye Arasta Çarşısı

III. Murat'ın Selimiye Camii'sine gelir sağlamak amacıyla yaptırmıştır.Edirne kültürel gezimizin son durağı olan çarşı hala eski yapısını korumaktaadır.

Destekleyenler